У Львові відбудеться міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

У Львові 29 вересня розпочнеться традиційний осінній фестиваль сучасної музики «Контрасти». Міжнародний фестиваль триватиме до 8 жовтня і його цьогорічна тема Pulsus. Цьогоріч у програмі 14 подій, знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували твори, які нечасто лунають навіть на наших сценах.

Відкриє фестиваль 29 вересня національний ансамбль солістів «Київська камерата». Програма пропонує більше дізнатись у музичну України нашого часу: від Карабиця до Алмаші, Козаренка й Цепколенко, шістдесятників Грабовського та Сильвестрова, й Станковича.

30 вересня «Контрасти» вшанують Валентина Сильвестрова, одного з найвідоміших українських митців у світі. В день народження композитора піаністка Віоліна Петриченко разом з меццо-сопрано Лілією Нікітчук та симфонічним оркестром Львівської національної філармонії на чолі з Володимиром Сивохіпом виконають низку творів Валентина Сильвестрова, серед яких премʼєра – цикл «Пʼять мелодій на Новий Рік».

1 жовтня на честь корифея новітньої української музики Мирослава Скорикасимфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського прозвучать твори переможців конкурсу його імені.

2 жовтня у виконанні камерного оркестру «Віртуози Львова» прозвучить музика Васкса, Пасічника, Станковича, Сіренка, Скорика, Фроляк та Гаврилець як данина пам’яті тих, хто віддав життя на війні.

3 жовтня програма концерту фестивалю є діалогом двох митців, Мирослава Скорика та Василя Барвінського. Виконавці: скрипалька Наталія Гордєєва, віолончеліст Максим Римар та піаністка Віоліна Петриченко.

4 жовтня прозвучить музика сестер-композиторок Ганни Гаврилець та Богдани Фроляк.

5 жовтня у Домі звуку студенти-композитори випробовуватимуть поєднання препарованого фортепіано та електроніки.

Також 5 жовтня відомий Львівськийкамерний оркестр «Академія» виступить із солістами нової генерації Станіславом Паращуком та Павлом Янушевським. Програма включає лише авангардні твори й прем’єри: твори Коффлера, Скорика, Камінського, Керімова та Курилєвіча.

6 жовтня у програмі Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом» виступатиме новостворений Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики (Київ).

7 жовтня в буде представлено твір французького митця Арно Фільона, де поєднуються близько 50 мов.

Також цього вечора «Контрасти» пропонують пізнати Харків через майстерність двох його митців: несправедливо забутого композитора минулого століття та піаніста, який досліджує музику рідного міста, Валентина Бібіка та Максима Шадька.

У цей же день виступатиме дует «Duo Sonoro», що презентує обʼємний погляд на музику другої половини ХХ століття. У програмі твори Загорцева, Куртаґа, Сильвестрова, Такеміцу, Іщенка, Тююра, Лютославського.

8 жовтня закриє фестиваль симфонічний оркестр INSO-Львів, солістка Катерина Супрун (альт, Україна) та польський диригент Вінсент Козловський. Вони виконають твори Пендерецького, Щетинського та інших.

Повну програму фестивалю можна побачити на сайті філармонії.

  Львів’ян запрошують на фестиваль давньої музики